Par autori

Žurnālistikā darboties sāku pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā Latvijas Televīzijas raidījuma „Apvārsnis” Jauno korespondentu grupā. Gatavoju nelielus sižetus vidusskolēniem domātajā raidījumā.
Dažus gadus vēlāk sāku gatavot materiālus Latvijas Radio raidījumam „Mikrofons”, kura brīvās līdzstrādnieces statusā nostrādāju līdz Atmodai. Neilgu laiku strādāju kā laikraksta redaktore Rīgas Vidzemes priekšpilsētas pašvaldībā, bet pamatā žurnālistikā darbojos free-lancer statusā, jo no paša sākuma man bija svarīgi rakstīt saskaņā ar manu viedokli un pārliecību par man svarīgiem tematiem, kas štata žunālistam ir sarežģītāk.

Paralēli sāku publicēties dienas laikrakstos – vispirms „Padomju Jaunatnē”, vēlāk „Atmodā”, „Dienā”, Eiropas un ASV medijiem angļu valodā, ieskaitot „VOA”, visbeidzot pieņēmu piedāvājumu kļūt par Radio Brīvā Eiropa latviešu redakcijas redaktori, kur tik ilgi, cik Preses nams Rīgā atradās OMON rokās, gatavoju ik dienu 30 minūšu garu speciālu raidījumu Latvijas preses atbalstam, tādējādi informējot cilvēkus Latvijā par to, ko būtu publicējuši laikraksti, ja viņiem būtu iespēja drukāties Preses namā. Kad atjaunojās Preses nama darbība, tad iekļāvos parastajā redakcijas ritmā un piedalījos Radio ikdienas raidījumu sagatavošanā. Sakarā ar Radio pārcelšanos uz Prāgu un dažiem privātiem apstākļiem, pēc 1995. gada pārtraucu aktīvās žurnālistes gaitas.

Paralēli savam žurnālistes darbam dažādos medijos jau pašā Atmodas sākumā iekļāvos politiskajās cīņās, gan kā žurnāliste, gan pilsone, atbalstot kustības, kuras iestājās par Latvijas neatkarību. Biju LTF Studentu Apvienības priekšsēdētāja, aktīvi piedalījos Pilsoņu Kongresa dibināšanā, vadot Preses centru tā 1. kongresā.

Šajā lapā publicēju savus viedokļrakstus. Iespējams, ka kādam ir kas piebilstams pie rakstītā vai ir zināma kāda svarīga informācija, pieejams materiāls, ar kuru vēlētos dalīties ar mani tieši, nevis rakstot komentārā. Tāda iespēja arī ir. Ja materiāls būs svarīgs, tad, pēc sazināšanās ar autoru, publicēšu to ar autora īsto vārdu vai pseidonīmu. Šī vietne ir politiski neitrāls bezpeļnas projekts, samaksa par materiāliem nav iespējama.

Advertisements