Kāpēc bijušajās PSRS teritorijā cilvēki ienīst gejus

Šodien iznāca interesanta saruna ar vienu apmēram 50 gadus jaunu kungu. Vienā brīdī saruna aizvirzījās par to, kāpēc Latvijā un arī Krievijā tik ļoti ienīst gejus. Par mana sarunu biedra izvirzīto teoriju biju pārsteigta, nekad neko tādu dzirdējusi nebiju, tāpēc nolēmu to darīt zināmu citiem – ja nu patiešām tajā ir kāds patiesības grauds.

Stāsts ir par vienu viņa jaunības paziņu, kurš būtībā niecīga pārkāpuma dēļ 90. gadu sākumā bija nonācis cietumā. “Nepaveicās puisim,” rezumēja mans sarunu biedrs sava paziņas nonākšanu cietumā un tajā iegūto pieredzi. Cietumā esot izplatīta seksuālā vardarbība vīriešu starpā, tā stāstījis viņa paziņa, kurš, kā var noprast, pats divos cietumā pavadītajos gados bija pieredzējis šādu vardarbību ne reizi vien.

Cietumnieku aprindās esot vesels homoseksuālās vardarbības kults ar saviem vadoņiem, palīgiem, attiecīgu leksiku un, protams, dzīves stilu. Padomju ietekmes zonā ar cietumu saskartiers iznāca diezgan plašiem sabiedrības slāņiem. Atmiņas par šiem briesmīgajiem nodarījumiem vajā cilvēkus visu dzīvi. Varam tikai minēt, cik ir tādu, kuri  pēc atstāstiem uzzin par šo pretīgo “tradīciju” un attiecīgi tieši šo aspektu saista ar gejiem un homoseksuālismu. Viņi netic, ka kāds varētu brīvprātīgi vēlēties stāties šādos sakaros un attiecīgi netic seksuālo minoritāšu tiesību pārkāpumiem, uzskatot, ka pirmsākums šādai “novirzei” esot tikai un vienīgi kāda minētajam gadījumam līdzīga vardarbība. Jau jau šī “pataloģija” esot radusies nozieguma rezultātā, tad tā pati par sevi arī esot noziegums.

Man, protams, ir grūti spriest, vai tieši šī iemesla dēļ Latvijā un arī Krievijā attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir tik agresīva un naidīga, bet sava loģika šajā stāstā nenoliedzami ir. Ļaunuma impērijas mestās ēnas ir garas un grūti vai pat neiespējami dzēšamas.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s