Panem et circenses jeb kāpēc Kaimiņš Trampam rakstīja

Kopš mana pēdējā ieraksta par partiju KPV LV un viņas līderiem “Kaimiņgeita” – turpinājumam jāseko ir pagājis vairāk nekā mēnesis. Toreiz naivi domāju, ka varbūt vismaz sabiedriskie mediji centīsies papētīt, kas īsti tie ir par personāžiem, kas šobrīd uzsākuši tik skaļu un skandalozu priekšvēlēšanu kampaņu. Un kāpēc viņi to dara. Varbūt esmu neuzmanīga bijusi, bet īsti neko tādu no sabiedrisko mediju puses lasīt negadījās.

Nedaudz dotajā virzienā galvu ir lauzījusi žurnāla “Ir” komanda, savā portālā publicējot rakstu «Mafija! Šērojiet, lūdzu!» un video Kā “mafijas” kritiķis Gobzems shēmoja ar Sprūdu. Jau kuro reizi jāsecina, ka “Ir” dara to darbu, kuru būtu jāveic sabiedriskajiem medijiem – pētīt, analizēt notiekošo un brīdināt sabiedrību par iespējamajiem apdraudējumiem. Arī šoreiz “Ir” norāda uz dīvainībām A. Gobzema kā maksātnespējas administratora darbībā. Vai pilnīgi viss, kas minēts rakstā, ir jāuztver kā negodīga rīcība jeb arī daļa ir vienkārši nepatīkami lēmumi, kādi maksātnespējas procesā ir neizbēgami – to neņemšos izanalizēt šī nelielā ieraksta rāmjos. Bet ka viss Gobzema kunga pagātnē nav “balts un pūkains”, par to gan nav jāšaubās.

Uz to norāda arī 27.07.2018 Facebook kontā publicētais Evas Ciniņas ieraksts, kurā viņa apraksta Gobzema un viņa ģimenes (Strodu) saistību ar bijušo partijas “Vienotība” politiķi un Satiksmes ministru A. Matīsu* (kurš tagad, kā zināms, pārgājis pie partijas “Saskaņa”), Rīgas vicemēru un partijas GKL vadītāju Andri Ameriku un ne mazāk slaveno R. Meroni.  Pieņemot, ka ne visiem ir pieejams Facebook, sava raksta beigās pārpublicēšu abus viņas ierakstus pilnībā**. Tā ir interesanta lasāmviela.

Tomēr īpaši dīvains man šķiet fakts, ka ar šādiem atklājumiem klajā nāk privātpersona E. Ciniņa, bet nevienam no žurnālistiem laikam pat prātā nav ienācis papētīt brīvi pieejamo Alda Gobzema amatpersonas deklarāciju un tajā minētos faktus. Kas notiek mūsu žurnālistikā? Tiešām jāsāk pavisam vecišķi purināt galvu un burkšķēt: “Kad mēs augām, tad tā nebija!”?

Tiesa, pati autore Eva Ciniņa arī nav nekāda balta lapa, bet, tāpat kā viņas tagad jau formāli šķirtais dzīvesbiedrs Edgars Ciniņš, ir cieši saistīta ar Venstpils puses biznesa norisēm, piemēram, “Ventbunkers”. Tas gan neko nemaina A. Gobzema un viņa ģimenes darbībā, tikai, iespējams, netieši norāda  uz aizkulisēs notiekošo.

Jā, aizkulišu norises – tieši tās ir jāanalizē, lai saprastu, kādas izrādes skatītāji šobrīd esam. Ka tā ir izrāde, par to nešaubos ne mirkli, jo pārāk uzkrītošs ir tās lētais scenārijs – režisori to nav pat īsti papūlējušies noslēpt. Bet kas tieši tiek spēlēts? Padalīšos ar savām pārdomām – spriežiet paši.

Kādi ir galvenie novērojumi, no kuriem izejot, izdarīju secinājumus?

  • Partijas KPV LV skaļā “cīņa pret visiem”, bet dīvainā kārtā šajā cīņā kaut kā praktiski neparādās Saskaņas un ZZS vārdi. A. Gobzems arī nekad nav apgalvojis, ka neies kopā ar “Saskaņu”, viņš tikai saka, ka neiešot ar Ušakovu. It kā KPV cīnās pret zagļiem un korumpantiem, bet cīņa kaut kā sanāk tikai pret latviskajām partijām – JKP, NA un Vienotību, lai atņemtu balsis tām. Sakritība? Nedomāju. Drīzāk gan aizkulišu “leļļu meisteri” kā no uguns baidās, ka jaunajā Saeimā varētu iekļūt liels skaits “Vienotības” un “Jaunās konservatīvās partijas” deputātu.
  • “Biznesa” avīzes “Dienas bizness” darbošanās. Šķiet, nevienam vairs nav noslēpums, ka tā strādā Saskaņas un arī KPV interesēs – atliek vien palasīt DB publikācijas vai pavērot tās “žurnālistu” darbošanos citos medijos, kā piemēram, Sanda Toča interviju radio “Baltkom”.

Teresko

  • Esmu gan dzirdējusi viedokli, ka “Dienas bizness” strādājot uz NA un citām latviskajām partijām, jo atbalstot Kaimiņu “tik atklāti stulbi un debīli”, ka vēlētājam gribi – negribi, esot jānovēršas no KPV. Es gan par to nebūtu tik pāriecināta, jo, diemžēl, mums ir daudz gan nedomājošu, gan tādu vēlētāju, par kuriem diezgan trāpīgi uzrakstījis Cehs.lv rakstā “Kāpēc atgriezt no Latvijas izbraukušos idiotus? “. Viņu loģika nav domājošam cilvēkam saprotama, viņi neapzināti vēlas būt uzvarētāju pusē. “Saskaņas” drošā runāšana, no kuras ir jāsaprot, ka viņa ir pārliecināta par savu uzvaru, šādus svārstīgos nedomātājus varētu tieši pamudināt vēlēšanās nobalsot par “Saskaņu”***.
  • Izskatās, ka cīņā pret KPV iestaistījušās ar A. Lembergu saistītās aprindas. Tomēr ne tik ļoti, lai partiju iznīcinātu, bet pabiedētu gan. Kāpēc tikai pabiedētu? Tāpēc, ka KPV LV ir nozīmīga loma šīrudens ludziņā ar nosaukumu “Saeimas vēlēšanas”. KVP LV ir nepieciešama ne tikai “Saskaņai”, bet arī ZZS. Kāpēc nepieciešama?

Tāpēc, ka bez KPV iecerētā izrāde nenovedīs pie vajadzīgā rezultāta – blēžu un idiotu koalīcijas. Nebūs dūmu priekšskara, aiz kura netraucēti apkalpot personīgās un sponsoru intereses.

Ja valsti vadīs vien “Saskaņas” un ZZS koalīcija, tas būs ļoti uzkrītoši un sabiedrība, runājot Rīdzenes sarunu personāžu vārdiem, “kliegs un brēks”, ka turpinās valsts sagrābšana, atpakaļmaksājumu sistēma un tamlīdzīgas nesmukas lietas. Bet ja Saeimā tiks ievēlēta KVP, tad būs ar ko piesaistīt sabiedrības uzmanību. Vai tad nebija jauki visiem kopā pasmieties par Artusa saraksti ar ASV prezidentu piecos no rīta, kurā Kaimiņa kungs sākumskolas līmeņa angļu valodā sūdzējās Donaldam Trampam par Latvijas prezidenta švakajām svešvalodu zināšanām un par savu sūro deputāta dzīvi?

Kaimins un Tramps

Uz vairākām dienām bija aizņemta Latvijas sabiedrības inteliģentākā daļa, apspriežot un vērtējot šo izgājienu. Ar Artusa talantu iemeslu šausmināties un šūmēties soctīklos mums netrūks visus nākošos četrus gadus.

Par izklaidi un skandāliem rūpējas arī A. Gobzema kolorītā persona, brīžiem izraisot šaubas, vai jurista diploms patiešām iegūts godīgi pabeidzot Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Jeb kā izskaidrot Gobzema kunga “šedevrus”, kā, piemēram, šo?

Gobzems 2

Pilnīgas muļķības, par ko katrs domājošs cilvēks 5 minūšu laikā ar interneta palīdzību var pārliecināties. Lūk, šeit līdzīgs algas aprēķins no Vācijas – lai tur izmaksātu darba ņēmējam neto 2005,52 Euro, darba devējam kopā būs jāpatērē pāri par 3800 euro, kas ir vairāk nekā Latvijā. Un tur vēl nav ieskaitīts obligātais maksājums par apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem, kas var sastādīt 5-20% no darba ņēmēja bruto algas.

Alga DE

Arī Somijā no algas atvelk vairāk nekā Latvijā – ja bruto izmaksas darba devējam ir kā A. Gobzema piemērā 3562 euro, tad darba ņēmējs saņems 1813 euro, kas ir mazāk nekā Latvijā.

Alga Somija

Smalkāk KPV un A. Gobzbema nodokļu “lohatrons” ir izskaidrots rakstā vietnē rusantro.com. Sirsnīgi iesaku iepazīties visiem.

Tomēr faktiem uzmanību pievērš sabiedrības domājošā daļa. Bet “Artusa jeb Sestā Oktobra Mannas Lietus liecinieku” sektā domājošu cilvēku praktiski nav. Ja šie personāži tiks ievēlēti Saeimā (par ko es personīgi nešaubos), tad izklaides tautai ir garantētas visiem nākošajiem četriem gadiem. Artuss savu lomu izpildīs perfekti – muļķība + nekaunība + alkatība ir letāls komplekts. Letāls ne jau izpildītājam, bet valstij jeb runājot viena mana drauga vārdiem:

Ievēlēs, nešaubies. Būs lumpeņu apvienība ar zagļiem un kremliniem. Deadly mix. Būs jācīnās.

Kā savā laikā rakstīja romiešu dzejnieks Juvenāls, tautai ir vajadzīga “panem et circenses” – maize un cirkus izrādes. Ja nenotiks brīnums un vēlētāji neattapsies, tad cirkus mums uz nākošiem četriem gadiem ir nodrošināts. Nezinu gan, kā būs ar maizi.

 


*2013. gada 1. martā A. Matīss kā partijas “Vienotība” virzīts bezpartijisks kandidāts nomainīja Aivi Roni satiksmes ministra amatā Valda Dombrovska valdībā. Par viņa apstiprināšanu nobalsoja gandrīz visi Saeimas deputāti, ieskaitot opozīciju (!), taču pret balsoja pozīcijā esošā Nacionālā apvienība. Satiksmes ministra amatu Anrijs Matīss saglabāja gan Laimdotas Straujumas pirmajā, gan arī otrajā valdībā. “Vienotībā” A. Matīss iestājās tikai 2014. gada februārī. Bet – 2015. gada 3. novembrī Ministru prezidente L. Straujuma pieprasīja ministra demisiju un atbrīvoja A. Matīsu no amata, saistībā ar aviosabiedrības AirBaltic investora piesaisti, kas paredz flotes papildināšanu ar Krievijā ražotām lidmašīnām Sukhoi Superjet.


**Ieraksts Evas Ciniņas profilā 27.07.2018.

Mafija! Šērojiet, lūdzu! Ar uzvārdiem!
jeb
Būtu smieklīgi, ja nebūtu skumji…

Es, atšķirībā no Alda Gobzema, rītdienu negaidīšu, bet uzvārdus nosaukšu jau šodien – Gobzems, Strods, Matīss, Ameriks, Meroni.

Līdz šim biju pārliecināta, ka Sprūda bijušo pastnieku Gobzemu ar SC saista vien tas, ka KPV ieplānota “mazā brāļa” loma pēc oktobra Saeimas vēlēšanām.

Bet… izrādās, ka Gobzema plāniem sadarbībā ar SC ir pavisam cits pamats – radniecīgas saites ar Rīgas domi, tātad saskaņietis “po žizņe”. Tas izskaidro arī Gobzema saudzīgo attieksmi pret Rīgas domi, kuras lielākais ļaunums, Gobzema prāt, esot neveiksmīgā Kr.Barona iela.

Kā liecina Alda Gobzema pirms vairākiem gadiem iesniegtā amatpersonas deklarācija, viņa māte ir Mārīte Strode, brālis Jānis Strods. Bet pats interesantākais, ka audžutēvs ir Edgars Strods, ar kuru Gobzemam visu mūžu esot ciešas attiecības, pie tam tas ir tas pats Edgars Strods, kurš:

– senāk darbojies SIA “Auto Skan”, SIA “M2”, SIA “MWD” un Kuldīgas 12. ceļu remonta un būvniecības pārvaldē;
– kopš 2000.gada strādājis Rīgas domē kā Satiksmes departamenta direktora vietnieks,
– kopš 2008.gada Rīgas Domes Satiksmes departamenta direktors;
– no 2012. līdz 2013.gadam SIA “Rīgas ūdens” valdes loceklis;
– šobrīd Strods ieņem VAS “Latvijas Valsts ceļi” valdes locekļa amatu, pie tam amatu šajā valsts sabiedrībā kungs ieguvis laikā, kad Satiksmes ministriju vadīja Anrijs Matīss. Tātad jau tajā laikā Matīsa kungs tālredzīgi būvējis sev ceļu uz SC, amatā ieliekot Rīgas domei lojālo Strodu;
– un nozīmīgākais fakts – Stroda kungs esot mistera Amerika cilvēks, tāpēc loģiski arī partijas “Gods kalpot Rīgai!” biedrs (par ko liecina biedra naudas iemaksas);
– kā liecina Stroda 2017.gada amatpersonas deklarācija, Gobzema audžutēvam bankas kontos uzkrājumi veido tuvu 100 tūkstošiem EUR;
– tāpat pastāvot aizdomas, ka Stroda kungam slēpti pieder viena no trim atkritumu kompānijām, kurām SC ļāvis sadalīt atkritumu izvešanas tirgu Rīgā;
– tieši Strods esot tas, kurš koordinē SC/GKR un KPV kopīgās darbības.

Vai nav viena skaista mafija – Gobzems, viņa audžutēvs, bijušais Satiksmes ministrs, misters “20%” un šveiciešu advokāts?

P.s. Starp citu, Gobzema māte Mārīte Strode arī turpat, jo strādā Rīgas Sociālā dienestā par TC “Imanta” vadītāju. Un kā liecina 2017.gada amatpersonas deklarācija, arī viņas bezskaidras naudas uzkrājumi bankā ir gandrīz tikpat lieli kā laulātajam – 87 tūkstoši EUR (izrādās, ka sociālie darbinieki pelna ļoti labi), kopā ar vīru viņai pieder arī dzīvoklis Rīgā un nekustamais īpašums (zeme un būve) Kuldīgas novadā, bet pašai, protams, arī labs auto. Un tas viss oficiāli …

Cinina 1

Ieraksts Evas Ciniņas profilā 28.07.2018.

Tā kā Gobzems sociālajos tīklos mani ir nobloķējis, komentēt viņa atbildi nevaru. Bet mesendžerī saņēmu vairākus desmitus lūgumus skaidrot, kam taisnība.
Par to, kam taisnība, jālemj gan Jums pašiem, bet mani secinājumi sekojoši:

1) Kā info par ģimeni var būt kompromāts? 😀

2) mans ieraksts nebija izmisuma sauciens šērot 😂, tā virsraksts un stils bija ar ironiju, lai atdarinātu Gobzemu, kurš no sen publicētiem faktiem uztaisa sensāciju, jaucot prātus nezinātājiem un manipulējot ar vēlētājiem;

2) mātes un audžutēva iespaidīgos uzkrājumus minēju, lai Gobzems nerakstītu naiviem cilvēkiem, ka ies līdz galam, jo citādi neesot par ko bērnam pamperus nopirkt un māti uzturēt. Tas nekas, ka pašam šoferis un Meroni sponsorpalīdzība (kā stāsta informēti cilvēki – 10 tūkst. EUR mēnesī), bet mātei kontā 87 tūkstoši EUR;

3) savā atbildē Gobzems neskaidro un nemin ne vārda par:
– Ameriku (tas, kurš Andris);
– audžutēva darbību GKR;

4) Gobzems ar Ušakovu koalīcijā neiešot. Nu ja, jo viņa sieva Iveta atlaida audžutēvu no amata Rīgas domē (iekšējās “razborkas”), arī Maximas lietā tāpēc Ušakovs lielākais vaininieks (par ko piekrītu, jo atbildība politiķim ir jāuzņemas). Bet ar Ušakovu jau nekur nebūs jāiet, viņš paliks Rīgas domē; koalīcijā KPV varēs iet ar citiem saskaņiešiem; 😝

5) Gobzema saldsērīgie skaidrojumi (trūka tik Aināra nēzdodziņš) vēl vairāk apliecināja aizdomas, ka tiek plānota koalīcija – SC un KPV.

P.s. Savā FB kontā rakstu tikai savas pārdomas. Un netaisnošos kad, kur un ar ko esmu strādājusi (lai gan varētu), jo runa nav par mani. Neesmu ne premjera, ne deputāta kandidāte. Par saviem darbiem lai atskaitās Gobzems.

Šodiena Eva Ciniņa savus ierakstus turpināja, jaunākais atrodams šeit.


***Pavisam nejauši šodien Facebook “Elfu vienības” lapā ieraudzīju linku uz video par to, kā zombēt cilvēkus, kā panākt, lai cilvēks notic jebkuram absurdam un nepatiesībai. Tie, kuri prot krieviski, šeit var noskatīties interesantu video par šo tēmu.

Tie, kas labāk saprot angļu valodu, informāciju atradīs pie Natgeotv.com, Brain Games.

 

 

Advertisements

Viena doma par “Panem et circenses jeb kāpēc Kaimiņš Trampam rakstīja”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s