Atmiņas par dzīvi padomju laikā – vietnes un materiāli, kur var atrast stāstus par PSRS

Gribu iedrošināt katru, kurš piedzīvojis okupācijas laiku, pierakstīt savas atmiņas un, galvenais, dalīties ar tām ar jauno paaudzi. Jaunajiem vajadzīga imunitātes pote pret melu straumi, kura piesārņo mūsu infotelpu! Jo kā lai citādi viņi saprot, kas ir patiesība, kas meli šajā ar melu ziņām pārpildītajā laikā. Tāpēc nolēmu savā vietnē publicēt reālu cilvēku atmiņas par tiem laikiem. Šeit ievietošu linkus, kur vēl var atrast informāciju ar cilvēku atmiņām, stāstiem par pagātni, īpaši par padomju laikiem. Sarakstu turpināšu, priecāšos par norādēm, kur vēl var atrast šādus materiālus.

Tiem, kuriem šķiet, ka šajās atmiņās ir noklusēts kaut kāds mistisks “labums”, kurš bijis PSRS, gribu pateikt – jebkurā brīvās Eiropas valstī iedzīvotāji šos 50 gadus pavadīja atjaunojot savas karā izpostītās zemes, izveidojot šīs valstis par vietu, kur domā par cilvēkiem, kurās ir patīkami dzīvot. Jā, šo valstu iedzīvotāji par saviem dzīvokļiem, veselības apdrošināšanu maksā, bet viņi pelna tā, ka spēja to visu samaksāt un vēl labi dzīvot. Tajās bija izveidots īsts sociālisms, ar plašu sociālo atbalstu mazturīgajiem. Un tas viss bez miljoniem Gulagā nomocīto, bez smadzeņu skalošanas, ceļojumu un informācijas ierobežojumiem. Vislabāk to savā Tvitera profilā pateica Ģirts Rungainis: “Boļševisms ir fašisms. Padomju okupācijas laikā Latvijā nav noticis nekas pozitīvs, kas nebūtu noticis labāk brīvā Latvijā. Ļaunums milzīgs!”

========================================================================

Saraksts ar vietnēm, materiāliem, grāmatām un filmām, ar ko varētu iepazīties

Es pati atceroties tos laikus un arī lasot citu atmiņas, redzot pozitīvo, kas tājās ir, jautāju sev: “Vai dzīve brīvā Latvijā nebūtu devusi vairāk pozitīvu lietu?”.

Esmu runājusi ar daudziem cilvēkiem, gan latviešiem, gan citu tautu pārstāvjiem, kuri laiku starp 2. pasaules karu un Atmodu dzīvoja Rietumos, kāda bijusi viņu dzīve tajā laika posmā. Līdz šim neesmu spējusi atrast nevienu lietu, pilnīgi neko, kas attaisnotu okupāciju. Neko, kas brīvajā Latvijā, attīstoties sabiedrībai, ekonomikai, sociālajai jomai līdzīgi tam, kā tas notika Rietumos, nebūtu iespējams daudz labāk nekā tas notika PSRS. Arī šajos materiālos man neizdevās atrast nevienu pārliecinošu atbildi, ka šo cilvēku dzīve neatkarīgā Latvijā pēc kara varēja būt sliktāka nekā PSRS. Manuprāt, tikai labāka tā būtu bijusi!

Latviski:

Laimes Zeme 2017 g dokumentālā filma

Sanita Upleja – Mūsu un jūsu Brežņeva laiki

Uldis Pētersons – Atmiņas par padomju tiesību jaunradi

20.Gadsimts – Saimniecība Un Sadzīve Padomju Laikā. 2 daļa.

20.Gadsimts – Politiskā Un Kultūras Dzīve Komunistiskā Totalitārisma Laikā.

20.Gadsimts – Saimniecība Un Sadzīve Padomju Laikā. 1 daļa.

Baigi gribas vecos laikus…

ZVAIGZNĪTE – PSRS slepenā armijas pilsēta.

Latvijas Karogs Virs Okupētās Rīgas: Bruno Javoiša Varoņdarbs.

Padomju laiks atmiņās

Juris Ciganovs: Grupa “Dzīvā atmiņa” grib veidot LPSR apjūsmojošu muzeju

ATMIŅAS PAR JŪRMALU, KURAS VAIRS NAV

Fragments no topošās atmiņu stāstu grāmatas „Bērnība Jūrmalā. Padomju laiki”.

„PADOMJU LAIKI” VAI „PADOMJU OKUPĀCIJA”

Baiba Bicēna par Preses nama vēsturi, vairākos turpinājumos portālā draugiem.lv

Kopš 2007. gada Starpnozaru mākslas grupa SERDE izdevusi vairākas Tradīciju burtnīcas, kurās publicētas ekspedīcijās un lauka pētījumos dokumentētas tradicionālās kultūras liecības – dažādas prasmes, tradīcijas un pieredzes stāsti.

Krieviski:

Наме́дни 1961—2003: Наша Эра 1961 HTB

—————————————————————————————————————————————

Manuprāt, arī pavisam īsi, atsevišķu notikumu apraksti ir vērtīgi. Tie ir kā  mozaikas gabaliņi, kuri palīdz veidot kopējo ainu par laikmetu un cilvēkiem tajā – priecājos arī par īsiem notikumu izklāstiem, tikpat kā par plašākiem stāstījumiem. Varbūt vēl kāds vēlētos uzrakstīt savas atmiņas un atsūtīt publicēšanai. Man var atrakstīt uz manām lapām, tur visur ir vēstuļu iespēja:

https://www.facebook.com/Iveta.Buike/

http://www.draugiem.lv/iveta.buike/

Arī Twitter man var atrakstīt jebkurš

https://twitter.com/IvetaBuike

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s